Замовити дзвінок
гебріциди

Бур’яни за однаковий із кукурудзою час здатні наростити більше зеленої маси, зацвісти, дати насіння чи кореневу поросль. Вони або пригнітять кукурудзу, або спричинять її цілковиту загибель, принісши збиток аграрію. Також пам’ятаймо про чутливість культурних рослин у певних фазах вегетації до товариства інших, сусідніх. В агрономії це називається гербокритичним періодом, який у більшості ярих культур починається відразу після проростання чи сходження. Тому актуальною є боротьба з однорічними бур’янами. Тут найкраще себе зарекомендували ґрунтові гербіциди.

 

Ґрунтові гербіциди вносять:

  • по посіву культури з негайною заробкою у ґрунт;
  • відразу після посіву за достатньої зволоженості ґрунту;
  • за 1–2 доби до появи перших сходів культурних рослин;
  • одночасно з посівом ярих культур (кукурудза, цукрові буряки тощо).

 

Під час потрапляння у ґрунт гербіциди проникають до бур’янів, які проростають, та їх коріння. Хімікати інгібують (пригнічують) синтез білків чутливих рослин. Такий вплив є незворотнім, і бур’яни або не проростають, або швидко засихають. Ефект від обробки довготривалий і за правильної технології зберігається до 14 тижнів. Для успішного застосування ґрунтових гербіцидів важливі достатня вологість (щоб препарат не висох та не розчинився) та внесення (заглибоко — не подіє на насіння бур’янів, занадто мілко — випарується на сонці).

Для протидії бур’янам препарати достатньо внести на глибину до 5 см для попередження вивітрювання діючих речовин та підвищення ефективності.

Щодо внесення ґрунтових чи кореневих гербіцидів, то існує кілька способів: обприскування поверхні чи розсіювання по ній гранул, які проникають на глибину 5–10 см після опадів. Цей спосіб не відрізняється від обробки гербіцидами посівів, що вегетують, але призводить до збільшення норми витрат агрохімії. Проте деякі препарати швидко випаровуються, розкладаються під сонячними променями, знижуючи ефективність чи позбавляючись її повністю.

Внесення препарату безпосередньо в землю із подальшим загортанням діючих речовин на глибину як горизонтальний екран. Враховуючи низьку рухомість діючих речовин агрохімії у ґрунті, неможливість випаровування чи розкладання препарату, такий спосіб є найліпшим.

 

Переваги ґрунтових гербіцидів

Пригнічування росту бур’янів будь-якого виду на початковій стадії вегетації.

Тривала токсична дія на них. Є види препаратів, які тримають захист культур від поганих сусідів до самого збору врожаю.

Можливість контролю декількох хвиль проростання однорічних бур’янів для успішного старту культурній рослині.

Здатність поєднання внесення ґрунтового гербіциду з іншими аграрними роботами (наприклад, підживлення). Це в рази знижує фінансові витрати та економить час аграріїв.

 

Тонкощі використання

Не лише від найменування ґрунтового гербіциду залежить його ефективність. Для захисту посівів необхідно дотримуватися певних правил:

  • правильно підготувати ґрунт перед посівом. Наявність грудок понад 20 мм, залишків минулорічних рослин знижує у рази ефективність обробку та залишає шанс бур’янам;
  • в суху погоду вносити препарати краще за 2 дні до посіву і заробляти його в ґрунт S-подібними знаряддями чи пружинною бороною. Плоскорізи, диски, культиватори для цих операції не згодяться, адже можуть внести агрохімію на значну глибину. А там насіння бур’янів буде мало, і посіви стануть брудними;
  • для кращого переміщування гербіциду застосовують агрегати на максимальних робочих швидкостях. А якщо скомпонувати внесення препарату з боронуванням, то можливо знищити сходи торішніх культур та бур’янів до посіву;
  • вносити тільки по вологому ґрунті. Це захищає гербіциди від вивітрювання, гарантує їх проникність та дієвість;
  • дотримуватися інструкції виробника щодо норми використання. Бренди детально прописують дозування та витрату препарату залежно від типу ґрунту, способу внесення та виду рослини. Наприклад, Прометин за надлишкової концентрації у поверхневому шарі землі попалить сходи сої та соняшнику. Тому не варто самим якось хитрувати, самовільно змінювати концентрацію гербіциду, щоб потім не довелось нарікати на результат обробки та даремно викинуті гроші;
  • пам’ятати про правила безпеки. Хоча деякі ґрунтові гербіциди позиціонували себе як безпечні для людини, проте підвищена обачність під час роботи з ними ніяк не завадить.

 

Кажуть, що весняний день рік годує. Відтак, щоб отримати гарний урожай, подбаймо про нього ще на стадії сходів. Тоді ярі культури віддячать нам сторицею.

Автор публікації: yalana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×