Замовити дзвінок
поле

Об’єднані територіальні громади отримали у власність землі колишніх колективних сільськогосподарських підприємств, які були розташовані на їх територіях.

Закон, який регламентує це питання, набув чинності з 1 січня 2019 року. Роз’яснення експертів Програми “U-LEAD з Європою” щодо цього та інших положень змін до земельного законодавства, розміщено на сайті “Децентралізація”, повідомляє Укрінформ.

“Землі колективних сільськогосподарських підприємств, що припинені (крім земельних ділянок, що на день набуття чинності Законом перебували у приватній власності), вважаються власністю територіальних громад, на території яких вони розташовані. Зазначений закон є підставою для державної реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки, сформовані за рахунок земель, які в силу зазначеного закону переходять до комунальної власності”, – йдеться у роз’ясненні.

Як зазначається, ця норма закону не стосується тих земель, які були розпайовані і знаходяться у приватній власності.

ОТГ мають провести у себе інвентаризацію земель з тим щоб розуміти, які земельні ресурси є у розпорядженні громади, і визначити перспективи отримання коштів за їх використання.

Також власники невитребуваних земельних паїв мають до 1 січня 2025 року оформити своє право власності на земельну ділянку. Якщо цього не буде зроблено, вважатиметься, що власник відмовився від свого права власності.

Земельні ділянки громад, які сформовані з таких невитребуваних земельних паїв, протягом 7 років з дня державної реєстрації права комунальної власності не можуть бути передані у приватну власність.

Автор публікації: yalana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×